Złoto dla Złotej

W niedziele 16 lutego, odbył się pierwszy Turniej Sołectw w halowej piłce nożnej o puchar Wójta gminy Głuchów. Do zmagań zgłosiło się 13 drużyn.

– Cieszy mnie frekwencja. Pokazuje to, że rywalizacja jest potrzebna. Rywalizacja fair play – mówi wójt Jan Słodki – Zawodnicy podeszli do zmagań w pełni profesjonalnie. Natomiast reakcje publiczności pokazały, jak można dopingować swoją reprezentację.

W wielu przypadkach drużyny składały z piłkarzy, którzy dzięki tym zawodom przypomnieli sobie jak to jest brać udział w zawodach, gdzie stawką nie jest przysłowiowa „pietruszka”.

Pojawiły się głosy, by w okresie wiosenno – letnim zorganizować turniej na stadionie – mówi wójt Słodki – Dlaczego nie. W końcu mamy do tego przystosowane zaplecze, więc nie widzę żadnych przeszkód by Turniej Sołectw rozegrać mecze na świeżym powietrzu.

Puchar wójta gminy Głuchów zdobyła drużyna reprezentującą sołectwo Złota, która w finale pokonała Borysław 6:0. Na „pudle znaleźli się również piłkarze Jasienia, a wygranej 3:1 w meczu o trzecie miejsce. „Przeklęte” IV miejsce zajęli piłkarze z Wysokienic.

Nie zabrakło też wyróżnień dla najlepszych piłkarzy.
Marcin Rosa – najlepszy strzelec (6 goli)
Kuba Góraj – najlepszy bramkarz (skapitulował jeden raz)
Najlepszym Zawodnikiem Turnieju wybrano jednogłośnie Michała Kubę.

Zwycięzcom gratulujemy, zaś pozostałym drużynom pozostaje rewanż w zawodach na prawdziwym boisku.

Sprawdź również

FOSFOREK GLINU