odwołane lekcje Obrazek wyróżniający- Obrazek wyróżniający
Fot. pixabay.com

Zawieszone zajęcia w szkołach i przedszkolach

Przez okres dwóch tygodni zamknięte będą szkoły, przedszkola i uczelnie wyższe, a także żłobki i inne placówki oświatowe w całym kraju – taką decyzję ogłosili premier, oraz ministrowie zdrowia, edukacji i kultury oraz rodziny i pracy. Działalność zawieszą także instytucje kultury i uczelnie artystyczne.

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Pełna treść komunikatu MEN