Obrazek wyróżniający

Sala gimnastyczna w Michowicach oficjalnie oddana do użytku

6 maja przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Michowicach rozpoczęła oficjalnie funkcjonować nowoczesna sala gimnastyczna. Jest to jeden z dwóch obiektów sportowych, które samorząd gminy Głuchów wybudował w ramach jednego projektu.

 

W obecności parlamentarzystów, władz rządowych, samorządowców oraz duchowieństwa oddano do użytku sale, która spełnia wszystkie wymogi związane z uprawianiem gier zespołowych. Oprócz boiska i szatni powstały również sale ćwiczeń oraz fitness.

Inwestycja ta (oprócz sali w Michowicach wybudowana została również sala gimnastyczna przy SP Białynin) otrzymała dofinansowanie na poziomie 5,4 mln zł., co stanowiło 70 proc. całkowitego kosztu projektu. Znaczna większość z tych środków pochodziła z resortu sportu w ramach programu „Polska sportowa 2020” (4,7 mln zł.)

Jak podkreślał podczas uroczystości Wójt Gminy Głuchów Jan Słodki oba obiekty są spełnieniem oczekiwań miejscowej społeczność, gdyż – do tej pory – podstawówki borykały się z problemem prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego w salach z prawdziwego zdarzenia.

Oficjalne oddanie do użytku sali gimnastycznej w Białyninie będzie częścią składową obchodów Dnia Dziecka w tamtejszej Szkole Podstawowej.

Zdjęcie dzięki uprzejmości www.infoskierniewice.pl

Sprawdź również

FOSFOREK GLINU