Jan Słodki i Andrzej Szewczyk - Przekazują umowę

Rusza jednoczesna budowa dwóch sal sportowych w gminie Głuchów 

W Urzędzie Gminy w Głuchowie podpisana została umowa na budowę dwóch sal sportowych przy szkołach podstawowych w Michowicach oraz Białyninie. 

– Do tej pory te szkoły nie mały swoich obiektów stricte sportowych – podkreśla wójt Jan Słodki i dodaje – Teraz, kiedy sale zostaną oddane w IV kwartale przyszłego roku, będą one służyć uczniom i tamtejszej społeczności. Jako gmina będziemy mieli zaplecze do organizacji różnego rodzaju zawodów i spotkań o charakterze regionalnym.

Podpisana umowa opiewa na kwotę blisko 7,5 mln zł. Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie i Ministerstwo Sportu przekazało 4,6 mln zł na tę inwestycję, co stanowi około 60 proc. kosztów. 

– Moi urzędnicy dokonali rzeczy prawie niemożliwej i w ciągu niespełna dwóch miesięcy udało się uzyskać wszelkie pozwolenia i dokumentacje – powiedział wójt gminy Głuchów. 

Wykonawcą obiektów jest firma WOJ-ART. i grupa EkoEnergia.

– Jest to nasza czwarta tego typu inwestycja na terenie powiatu skierniewickiego – powiedział Andrzej Szewczyk, reprezentant wykonawcy.– Bazę pod budowy zaczniemy instalować już w przyszłym tygodniu, zaś pierwsze prace rozpoczniemy ,jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą. Liczę, że będzie to początek marca. 

Infrastruktura edukacyjno-sportowa to jedna z ważniejszych kierunków rozwoju gminy Głuchów. Oprócz inwestycji drogowych samorząd stawia również na poprawę bazy rekreacyjnej dla mieszkańców .

Sale będą budowane w tym samym czasie, wykonawca będzie działał równolegle w dwóch ekipach. Budynki w stanie surowym mają być wybudowane do końca bieżącego roku, natomiast prace wewnątrz będą prowadzone przez kolejne miesiące 2022 roku. 

Sprawdź również

pompa ciepła

Dofinansowanie kosztów zmiany systemu ogrzewania na ogrzewanie proekologiczne w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych na terenie Gminy Głuchów