Jan Słodki i Andrzej Szewczyk - Przekazują umowę

Rusza jednoczesna budowa dwóch sal sportowych w gminie Głuchów 

W Urzędzie Gminy w Głuchowie podpisana została umowa na budowę dwóch sal sportowych przy szkołach podstawowych w Michowicach oraz Białyninie. 

– Do tej pory te szkoły nie mały swoich obiektów stricte sportowych – podkreśla wójt Jan Słodki i dodaje – Teraz, kiedy sale zostaną oddane w IV kwartale przyszłego roku, będą one służyć uczniom i tamtejszej społeczności. Jako gmina będziemy mieli zaplecze do organizacji różnego rodzaju zawodów i spotkań o charakterze regionalnym.

Podpisana umowa opiewa na kwotę blisko 7,5 mln zł. Samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie i Ministerstwo Sportu przekazało 4,6 mln zł na tę inwestycję, co stanowi około 60 proc. kosztów. 

– Moi urzędnicy dokonali rzeczy prawie niemożliwej i w ciągu niespełna dwóch miesięcy udało się uzyskać wszelkie pozwolenia i dokumentacje – powiedział wójt gminy Głuchów. 

Wykonawcą obiektów jest firma WOJ-ART. i grupa EkoEnergia.

– Jest to nasza czwarta tego typu inwestycja na terenie powiatu skierniewickiego – powiedział Andrzej Szewczyk, reprezentant wykonawcy.– Bazę pod budowy zaczniemy instalować już w przyszłym tygodniu, zaś pierwsze prace rozpoczniemy ,jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą. Liczę, że będzie to początek marca. 

Infrastruktura edukacyjno-sportowa to jedna z ważniejszych kierunków rozwoju gminy Głuchów. Oprócz inwestycji drogowych samorząd stawia również na poprawę bazy rekreacyjnej dla mieszkańców .

Sale będą budowane w tym samym czasie, wykonawca będzie działał równolegle w dwóch ekipach. Budynki w stanie surowym mają być wybudowane do końca bieżącego roku, natomiast prace wewnątrz będą prowadzone przez kolejne miesiące 2022 roku. 

Sprawdź również

Informacja Starosty Skierniewickiego