Pomoc dla Ukrainy

W ramach opieki i wsparcia uchodźców z Ukrainy zakażonych wirusem HIV z Krajowego Centrum ds. AIDS, zawierające najpotrzebniejsze informacje dotyczące leczenia antyretrowirusowego (ARV). Wśród uchodźców wojennych przybywających do naszego kraju  będą znajdowały się osoby  potrzebujące natychmiastowej terapii antyretrowirusowej. Każdy pacjent z HIV/AIDS otrzyma pomoc, leczenie ARV w Polsce jest bezpłatne. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://aids.gov.pl/category/na-strone-glowna/

Ulotka informacyjna KGP dot. działań profilaktycznych mających na celu zwrócenie szczególnej uwagi na proceder handlu ludźmi oraz cyberzagrożenia (w tym fake newsy oraz dezinformację).

 

INFORMACJA DLA OSÓB PRZEMIESZCZAJACYCH SIĘ Z UKRAINY ZE ZWIERZĘTAMI TOWARZYSZĄCYMI (PSY, KOTY, FRETKI)

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ОСІБ, ЯКІ ПЕРЕМІЩУЮТЬСЯ З УКРАЇНИ З СУПРОВОДЖУЮЧИМИ ТВАРИНАМИ (СОБАКИ, КОТИ, ФРЕТКИ)

Informacje dot. zwierząt towarzyszących uchodźcom z Ukrainy

 

MATERIAŁY INFORMACYJNE DLA OBYWATELI UKRAINY

Szanowni Państwo,

odpowiadając na zgłaszane do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wnioski – przygotowaliśmy napisane w przystępny i czytelny sposób ulotki  informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Ulotka ma ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych  godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Jesteś uchodźcą z Ukrainy? Oto możliwa pomoc dla Ciebie i Twojej rodziny w ramach poszukiwania pracy

Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy

 

 

Pismo Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie

 

 

Sprawdź również

Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej w Białyninie

Szkoła Podstawowa w Białyninie złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna …