Odnawialne Źródła Energii w naszej gminie

Odnawialne Źródła Energii w naszej gminie!

Z radością informujemy, że Gmina Głuchów po długim oczekiwaniu i ponownym złożeniu wniosku podpisała umowę na montaż odnawialnych źródeł energii OZE .

Projekt będzie obejmował zamontowanie w 177 lokalizacjach urządzeń tj. ( paneli, kolektorów słonecznych i pieców proekologicznych – dotyczy tych mieszkańców, którzy złożyli deklarację w 2016r.) . Będzie to pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie przeprowadzone w naszej Gminie. Całość inwestycji zakończy się w 31.12.2021r. a jej wartość to 3 707 576,46 zł wartość dofinansowania dla Gminy Głuchów 2 876 669,45 zł. Jest to kolejny wielki sukces dzięki, któremu udaje się pozyskać środki zewnętrzne w tak dużej kwocie.

Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu za pozytywne rozpatrzenie wniosku oraz pracownikom Urzędu Gminy, którzy przyczynili się do pozyskania dofinansowania. Czeka nas jeszcze wiele pracy aby zrealizować cały projekt dlatego dołożymy wszelkich starań żeby go właściwie przeprowadzić.

Obrazek wyróżniający - Startuje nabór wniosków o wsparcie dla KGW

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania źródeł ciepła innych niż węgiel

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła został wprowadzony ustawą z dnia …