MDP OSP Wysokienice najlepsi w kraju 1

MDP OSP Wysokienice najlepsi w kraju

W siedzibie Urzędu Gminy w Głuchowie odbyła się uroczystość związana z uhonorowaniem młodych strażaków – ochotników z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Wysokience, który wywalczyli Mistrzostwo Polski i będą reprezentować nasz kraj na Igrzyskach, które w przyszłym roku odbędą się w Słowenii.

 

– Jesteście naszą dumą, ponieważ po raz kolejny w tych niełatwych zawodach pokazaliście siłę i profesjonalizm – mówił podczas spotkania wójt Jan Słodki – Wiem, że wszyscy przyłożymy wszelkich starać, by wasz przyszłoroczny start był niezapomnianą przygodą. W szranki staniecie z najlepszymi na świecie. 

Wśród gratulujących wyniku nie zabrakło również parlamentarzystów: senatora Rafała Ambrozika oraz posła Grzegorza Wojciechowskiego. Przedstawiciele Senatu oraz Sejmu przekazali drobne upominki oraz życzeń dalszych sukcesów.

Historia pisana przez młodzież z OSP Wysokienice jest powtórką sprzed 11 lat, kiedy to młodzi strażacy OSP Głuchów zajęli 11. Miejsce na Igrzyskach.

Tym razem ma być inaczej. Jak deklaruje trener drużyny brygadier Marek Duda zawodnicy będą przygotowani optymalnie.

– Miałem czas przyglądać się zawodom jako sędzia i wiem, że są pewne rozwiązania, z których możemy skorzystać. Nasz team może sprawić wiele niespodzianek. 

Gratulujemy młodym strażakom i trzymamy kciuki za przygotowania oraz występ na Igrzyskach

Sprawdź również

Komunikat - Obrazek wyróżniający

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY GŁUCHÓW

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY GŁUCHÓW o spotkaniach otwartych w związku z przystąpieniem do sporządzenia zmiany miejscowego …