COVID-19 - informacje o szczepieniach i transporcie

Informacja Wójta Gminy Głuchów w sprawie szczepienia przeciw SARS-CoV-2 dla seniorów 

Wójt Gminy Głuchów informuje, że od dnia 15 stycznia 2021 r. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Harmonogram rejestracji:

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

    od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat

    od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. 

Jak można się zarejestrować na szczepienie?

1.    Poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – nr telefonu: 989.

2.    Przez kontakt z punktem szczepień.

Punkt szczepień w Gminie Głuchów:

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ” Dobrego Zdrowia”  Sp. z o.o. w Głuchowie
ul. Aleja Klonowa 16, 96-130 Głuchów
Numer telefonu: 46 81 57 025

3.  Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na portalu pacjent.gov.pl/dla osób posiadających profil zaufany/.

Na gminy został nałożony obowiązek zapewnienia transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Pomoc będzie organizowana dla posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, jak również dla osób mających trudności z dostępem do punktów szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Gmina Głuchów uruchomiła dyżur telefoniczny pod numerem 504 184 707, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30, pod którymi będzie można zasięgnąć informacji na temat transportu osób niepełnosprawnych bądź niesamodzielnych seniorów mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2 na terenie naszej gminy.

COVID-19 - informacje o szczepieniach i transporcie

Sprawdź również

FOSFOREK GLINU