Szanowni Państwo,

firma Multiconsult Polska Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przygotowuje analizę, pn.: „Identyfikacja kluczowego kierunku rozwoju Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała”.
Celem przedsięwzięcia jest przeanalizowanie możliwych kierunków rozwoju kolei wąskotorowej, w tym ocena zasadności uruchomienia regularnych przewozów pasażerskich na trasie Rogów – Rawa Mazowiecka – Biała Rawska.
Ważnym elementem analiz będzie też zebranie opinii mieszkańców. Dotychczas przeprowadzono już badania mobilności, które pokazało, w jaki sposób na co dzień przemieszczają się mieszkańcy gmin przez obszar których przebiega kolejna. Objęto nim 1100 osób.
Dziś zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w spotkaniach konsultacyjnych, których celem będzie zaprezentowanie wyników dotychczasowych prac oraz oczywiście pozyskanie Państwa opinii o tym przedsięwzięciu. Spotkania odbędą się:

1. 30 maja w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej, ul. Krakowska 6C, 96-200 Rawa Mazowiecka
  1. 31 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie, ul. Wojska Polskiego 26, 95-063 Rogów

Oba spotkania zaczną się o godzinie 17:00.

Porozmawiajmy o Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa Mazowiecka – Biała Rawska! Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych

Konsultacje organizowane są w ramach analizy pn.: „Identyfikacja kluczowego kierunku rozwoju Kolei Wąskotorowej Rogów – Rawa – Biała” realizowanej przez firmę Multiconsult Polska Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Wykonawca poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy kolej wąskotorowa powinna zostać, jak dotychczas, atrakcją turystyczną? Czy może ma ona jednak potencjał do tego, żeby stać się ważnym i konkurencyjnym środkiem transportu służącym osobom mieszkającym w pobliżu kolejki do realizowania ich codziennych podróży, na przykład do pracy lub do szkoły.

Opracowanie eksperckie będzie zawierć analizę stanu istniejącego, analizy społeczno-gospodarcze, analizy techniczne oraz analizy finansowo-ekonomiczne zwieńczone rekomendacją wariantu skierowanego do dalszych analiz studialnych.

W ramach opracowania zostały zdefiniowane 3 główne warianty inwestycyjne: „turystyczny”, „dowozowy wolny” i „dowozowy szybki”. Każdy z wariantów przewiduje rewitalizację linii na całym odcinku od Rogowa do Białej Rawskiej.

Przebieg każdego z nich można przeanalizować na interaktywnej mapie: MAPA

• 30 maja w Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej, ul. Krakowska 6C, 96-200 Rawa Mazowiecka
  • 31 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie, ul. Wojska Polskiego 26, 95-063 Rogów

Oba spotkania zaczną się o godzinie 17:00.

Dla osób, które nie dotrą na spotkanie, przygotowana została krótka ankieta: LINK

Więcej informacji można też znaleźć na stronie: www.kolej-rogowska-konsultacje.pl

Serdecznie zapraszamy!Plakat o Kolej Wąskotorowej