Historyczna chwila dla Białynina

Dzisiejsza uroczystość w Białyninie z pewnością będzie miała swój zapis w historii naszej gminy. Tamtejsza Szkoła Podstawowa wreszcie posiada własną salę gimnastyczną. Dotychczas uczniowie zajęcia wychowania fizycznego mieli w pomieszczeniu o powierzchni 47 m/kw. Uroczystość  oddania do użytku Sali połączono z obchodami Dnia Dziecka.

Część oficjalna została poprzedzona mszą św. w tamtejszym kościele. Następnie wszystko odbywało się w nowej Sali.

Wśród gości zaproszonych nie zabrakło duchowieństwa z Biskupem Pomocniczym Wojciechem Osialem, posła Grzegorza Wojciechowskiego, radnych Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewy Wendrowskiej i Janusza Ciesielskiego, władz powiatu skierniewickiego z przewodniczącą Rady Teresą Jędraszek i wicestarostą Tadeuszem Grotkowskim oraz samorządowców z terenu powiatów skierniewickiego, rawskiego i brzezińskiego.

Po poświęceniu i przecięciu wstęgi uczniowie podstawówki przygotowali program artystyczny, po którym głos oddano zaproszonym gościom. Wszyscy podkreślali ważny aspekt życia małych ojczyzn, jakim jest inwestowanie w rozwój fizyczny młodego człowieka. Na koniec na sale wjechał okolicznościowy tort, zaś na wszystkich zebranych czekał poczęstunek na terenie szkolnego boiska.

W ciągu niespełna miesiąca to druga sala gimnastyczna oddana na terenie gminy Głuchów.

Na początku maja podobny obiekt rozpoczął oficjalnie funkcjonować przy Szkole Podstawowej w Michowicach. Obie budowy warte 7,6 mln zł. były prowadzone jako jedna inwestycja, na którą władze gminy pozyskały środki zewnętrzne . W sumie z dwóch różnych źródeł samorząd pozyskał  5,4 mln zł. Stanowi to 70 proc. całkowitego kosztu.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości www.infoskierniewice.pl

Sprawdź również

Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej w Białyninie

Szkoła Podstawowa w Białyninie złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna …