Turniej piłkarski z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego

Gminny Turniej Piłki Nożnej z Budżetu Obywatelskiego Województwa

Piątkowy (02.10) turniej w piłkę nożną, który został rozegrany na boisku w Wysokienicach to efekt tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Na jego organizację Juvenia Wysokienice (wnioskodawca) otrzymała 40 tys. zł.

 

– Cieszy mnie to, że w tym turnieju swoje drużyny piłkarskie wystawiły wszystkie szkoły oraz kluby sportowe – mówi wójt Jan Słodki – Na boisku nie zabrakło również dziewcząt, które w kilku przypadkach był autorkami ładnych bramek. To cieszy, że Juvenia – widząc zainteresowanie tą dyscypliną sportu – wystąpiła do Budżetu Obywatelskiego o sfinansowanie takiego turnieju.

Turniej w całości został sfinansowany środkami samorządowymi Województwa Łódzkiego i jak mówił podczas zawodów Zbigniew Ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego to pokazuje budowanie drogi wprost do społeczeństwa obywatelskiego.

– Prawda jest taka, że często z poziomu województwa, czy też powiatu nie można zdefiniować konkretnych potrzeb danej lokalnej społeczności. Budżet Obywatelski pozwala by składać wnioski a potem szukać poparcia w trakcie głosowania. Kiedy taką ideą „zarazimy” jak najwięcej osób, to efektem są takie turnieje, jak ten w gminie Głuchów.

Organizatorzy zawodów przygotowali niespodziankę, ponieważ każda z drużyn biorących udział w meczach otrzymała komplet strojów piłkarskich oraz sprzęt sportowy.

– Często bywa tak, że w małych gminnych szkołach drużyny nie posiadają jednolitych strojów – mówi wójt – Dlatego też postanowiliśmy, że na trykoty wydamy niespełna 35 tys. zł. Niech to będzie prezent dla tych drużyn, które teraz pod względem wizualnych też będą tworzyć jeden team.

Zmagania piłkarskie odbywały się na gminnym obiekcie w Wysokienicach.

– Klub Juvenia wzorcowo dba o boisko i całą infrastrukturę. Niedawno pojawiło się ogrodzenie boiska – mówi wójt i wylicza – Następnie zamontowane zostały piłkochwyty, wyremontowano trybunę, zainstalowano automatyczne podlewanie murawy. I co ważne: powstała droga dojazdowa.

Niektóre z prac zostały wykonanych systemem gospodarskim, czyli członkowie klubu, ich rodziny oraz sympatycy sami wykonali część modernizacji.

Turniej Piłki Nożnej wygrała drużyna SP w Wysokienicach wyprzedzając SP Michowice i SP Głuchów. Czwarte miejsce przypadło młodym piłkarzom z SP Białynin. Kolejne miejsca to: Juvenia Wysokienice, SP Złota, SP Janisławice oraz UKS i Futrzaki.

 

Piątkowy (02.10) turniej w piłkę nożną, który został rozegrany na boisku w Wysokienicach to efekt tegorocznego Budżetu…

Opublikowany przez Gmina Głuchów Niedziela, 4 października 2020

Sprawdź również

FOSFOREK GLINU