Głuchów Biega

W dniu 23 maja 2019 roku odbyła się 13 edycja imprezy biegowej dla uczniów wszystkich typów szkół z terenu Gminy Głuchów. Po raz piąty bieg odbył się pod nazwą „Głuchów Biega”. Zgłoszonych zostało 435 uczestników.  Trasa dla młodszych dzieci wynosiła 1km, starszych 3km. Każdy uczestnik otrzymał batonik, jabłko, wodę, kiełbaskę na ognisko oraz los na loterię z atrakcyjnymi nagrodami. Podczas oczekiwania na losowanie prowadzone były warsztaty tworzenia zwierząt i przedmiotów z dmuchanych baloników.

Tegoroczny bieg zabezpieczany był przez ratowników medycznych, jednostki OSP z Głuchowa oraz Janisławic, nauczycieli oraz uczniów Publicznego Gimnazjum w Głuchowie, Szkoły Podstawowej w Białyninie oraz Zespołu Szkół w Głuchowie. Zajęcia z wiązania balonów prowadziły uczennice z klasy 7 oraz 8 ze Szkoły Podstawowej im. Marcina Wasilewskiego w Głuchowie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, przyjaciół i sympatyków naszej akcji. Bez ich wsparcia oraz pomocy ze strony Urzędu Gminy w Głuchowie byłoby bardzo ciężko zorganizować biegi.

Wszystkim osobom, które ciężko pracowały podczas imprezy „Głuchów Biega” oraz nauczycielom opiekunom Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Futrzaki” składa serdeczne podziękowania.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję imprezy za rok.

https://eglos.pl/galerie/wielkie-bieganie-w-gluchowie,14193/476577#zdjecie476577   – tu fotorelacja

Sprawdź również

Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej w Białyninie

Szkoła Podstawowa w Białyninie złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna …