Akcja profilaktyczna Mamo! Mamo! Mammobus!

Z inicjatywy Narodowego Funduszu Zdrowia rusza akcja promująca regularne badanie piersi mająca na celu obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi oraz podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki tej choroby.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 22,8% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, ryzyko zachorowania wzrasta po 50 r. ż.

Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50 – 69 lat, które miały wykonywane badania mammograficzne co rok lub co 2 lata, nastąpiło zmniejszenie umieralności o 25 – 30%. Warto więc badać się systematycznie i nie pozwolić na rozrost zmian. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.

Zespół Profilaktyki Zdrowotnej Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia zwraca się do Państwa z prośbą o pomoc w rozpowszechnieniu informacji na temat możliwości wykonania bezpłatnie mammografii na terenie Państwa gminy w miesiącu maju.

Szczególnie zachęcamy wszystkie mamy, których święto przypada w tym miesiącu do zadbania o swoje zdrowie i skorzystania z badania profilaktycznego.

Niech naszym wspólnym celem będzie zdrowie naszych mam.

GŁUCHÓW plakat

Sprawdź również

Komunikat - Obrazek wyróżniający

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY GŁUCHÓW

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY GŁUCHÓW o spotkaniach otwartych w związku z przystąpieniem do sporządzenia zmiany miejscowego …